Citytrips

Kerstmarkt in Antwerpen

Gisteren kwam de Lichtstoet in Antwerpen dus vonden wij het een leuke uitstap om dat evenement mee te maken en ineens de kerstmarkt te gaan bezoeken.
Om het ons gemakkelijk te maken en niet te lang achter een parkeerplaats te moeten zoeken hebben wij de wagen op linkeroever achter gelaten en van daaruit met de tram richting Antwerpen gereden. Deze bracht ons vlot tot in het centrum van Antwerpen en dus ook dicht tegen de voetgangerstunnel en de kaaien waar de lichtstoet voorbij ging komen.
Ik had mijn fototoestel bij de hand om mooie foto’s te maken van deze stoet maar eenmaal deze stoet zich in beweging zette bleken het allemaal mensen te zijn met een harnas van lichtjes die verschillende figuren moesten voorstellen. Daar waar ik vooral praalwagens met veel licht had verwacht liepen er groepjes figuranten voorbij voorzien van lichtjes en een grote batterij op de rug. Niet helemaal wat ik verwacht had. Een zware teleurstelling en om die reden ook heb ik gewoon geen foto’s genomen, het was gewoon geen foto waard. Persoonlijk vond ik dat deze parade meer op kindermaat gemaakt was.

Dus trokken we na de optocht de stad in om de kerstmarkt te bezoeken.

Het viel mij ook op dat deze kerstmarkt ook redelijk sober was, maar door de combinatie van de lichtstoet en kerstmarkt was er wel veel volk op de been.

Deze originele kerststal, inclusief schilderijen in de stal, kwamen wij op onze wandeling tegen. Ik wist echt niet dat er vroeger schilderijen in een stal hingen, dus heb ik hier ook weeral wat bijgeleerd 😉

Het stadhuis van Antwerpen was dan wel mooi aangekleed en straalde van de aangebrachte kerstlichtjes. Daarvoor stonden kerststalletjes opgesteld met een mooi aangeklede verlichte boom, een mooi sfeerbeeld.

Een klassieke paardenmolen geeft altijd sfeer op een kerstmarkt …

Een reuzenrad mag ook niet ontbreken …

Aan de kaaien was er dan weeral veel meer sfeer en waren de lichtjes ook overal aanwezig. Hier zat de sfeer wel goed.
Niettegenstaande de mindere lichtstoet is het al bij al nog een leuke uitstap naar Antwerpen geworden, een aanrader om op te nemen in de lijst van plaatsen om te bezoeken tijdens de komende feestdagen.

2 antwoorden »

  1. Had je het fototoestel toch niet voor niets meegenomen 🙂
    Wel grappig dat je gewoon weigert een foto te nemen van iets dat het foto nemen niet waard is, dat zouden meer mensen moeten doen!

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.