Citytrips

Mechelen, ge moest beschaamd zijn.

Na de vorige weken her en der kerstmarkten bezocht te hebben was het vandaag de beurt aan mijn eigen stad.
Via de pers had ik al vernomen dat er één en ander ontbrak aan deze organisatie, maar even zelf gaan kijken is toch altijd beter dan op het woord van anderen afgaan hé.
Dus vertrok ik, gewapend met mijn fototoestel op zak richting stadscentrum.
Het was eveneens koopzondag dus had ik heel wat beweging in de stad verwacht. Niets daarvan, eerder stille straten, zonder te veel nadruk op het kerstgebeuren en zonder kerstmuziek in de straten. Er hingen wel lichtjes, maar veel indruk maakten die niet.
Op de Korenmarkt werd een grote kans onbenut om ook van dit plein een sfeervol kerstgebeuren te maken. Hier was gewoon niks te beleven.
En toen kwam ik op de Grote Markt, het centrum van Mechelen. Ik wist dat de kerstmarkt dit jaar naar de Befferstraat verplaatst was, maar dat de Grote Markt er zo kaal, sfeerloos en verlaten zou bijliggen had ik niet gedacht.

IMG_0956
Naast een verlaten en onbemande molen stond er nog een eetkraam in het hoekje van het plein opgesteld. Niks sfeer aanwezig

IMG_0957

IMG_0958
Dan maar de bordjes gevolgd die mij richting binnenplein van het Stadhuis stuurden. Hier kon je echt niet naast kijken…

IMG_0959En dan zag ik dit op het binnenplein…
IMG_0960

IMG_0961
Inderdaad, wel stalletjes, maar weeral geen sfeer en uiteraard ook weinig interesse van de weinige bezoekers.
Dus verliet ik dit deel van de “kerstmarkt” om mijn wandeling verder te zetten in de Befferstraat waar de hoofdmoot opgesteld moest staan.
Het eerste wat ik zag toen ik de straat inging was dit beeld…
IMG_0962
Ik zag enkel de achterzijdes van de stalletjes. Ook geen uitnodigend zicht.
De standen stonden op die manier tegen het voetpad opgesteld de bezoekers weinig ruimte gunnend terwijl er een zee van plaats beschikbaar was.
Waarschijnlijk moest deze ruimte vrij gehouden worden om doorgang van hulpdiensten en dergelijke toe te laten, maar het hielp zeker niet mee aan het maken van sfeer.
Persoonlijk had ik ook eerder het gevoel van op de zaterdagse markt te komen dan op een kerstmarkt, maar dat zal dan wel aan mij liggen.
IMG_0963

IMG_0964

IMG_0967


Op de Veemarkt toegekomen stond ik voor een paviljoen waar een dj met de nodige boenk- boenk-tonen de menigte probeerde aan het dansen te krijgen. Die man had ook al leukere dagen gekend, want met 2 mensen in een zetel en 2 mensen aan de toog is het moeilijk om sfeer te krijgen, laat staan de mensen aan het dansen te krijgen.
IMG_0965
En daarmee had ik de Kerstmarkt 2013 in Mechelen bezocht, meer was er niet…
IMG_0969
Op de terugweg kwam ik nog even een kijkje nemen op de Ijzerleen waar ook geen sfeer te bekennen was.
IMG_0970
In de Bruul, onze belangrijkste winkelstraat was dan wel wat volk aanwezig, het was tenslotte ook koopzondag, maar ook hier ontbrak het mij aan sfeer.
IMG_0968

Onze beleidsmensen zullen hier wel weeral een uitleg voor hebben, maar voor mij zijn ze zwaar gebuisd met deze organisatie. In een stad als Mechelen, met zijn verschillende pleinen en hoekjes zijn er veel meer mogelijkheden en die hebben ze niet benut.
Ik heb deze foto’s op zondagnamiddag genomen, en had dus wel wat meer volk op de straten en pleinen verwacht.
Ik hoop voor de standhouders dat ze uit de kosten komen, al vrees ik hiervoor.

 

1 antwoord »

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.